Що таке Яблучний Спас?

"Пахне яблуком і медом по церквах твій лагідний Спас ....". Сергій Єсєнін.

Свято Преображення Господнього належить до дванадцяти важливим православних свят. У народі цей день називають Яблучним Спасом.

Це традиційне свято врожаю. У церквах освячують плоди землі, тобто яблука, груші, сливи та ін. Особливо готуються до цього дня пасічники. Їм треба освятити вулики. Пригостити медом сусідів, особливо сиріт та немічних.

Люди вірять і в те, що яблука стають чудодійними. Відкусивши яблучка, можна загадати бажання, і воно обов'язково здійсниться.

Стародавній звичай освячувати плоди сходить до VIII століття. Виноград і пшеницю приносили в храм на знак вдячності Богу за Його любов, за дарування щедрого врожаю. Але символічне значення цієї традиції полягає в тому, що природа, перекручена після гріхопадіння людини, потребує оновлення. Тому освячення плодів - символ майбутнього перетворення природи, символ перетворення людини, який пішов за Христом, символ Свята Преображення Господнього, події якого також згадують в цей день.

Згідно євангельськими переказами в цей день Ісус звів трьох апостолів - Петра, Якова, і брата його Іоанна - на гору Фавор і преобразився перед ними."Просяяло обличчя Його, як сонце, а одежа Його стала біла як світло", - йдеться в Євангелії від Матвія. Два пророки - Мойсей та Ілля - з'явилися перетворення Христа і розмовляли з ним. А з світлої хмари, що осяяла їх, пролунав голос Бога-батька: "Цей є син мій улюблений, в Якому моє благовоління; його слухайте".

** Приготуйте до свята:

Салат з яблук і капусти
Омлет з яблук "Ранок"
фаршировані яблука
Запіканка з яблук
яблучна шарлотка
яблучний крем
Напій "Яблучний мед"
яблучні котлетки
Яблука в червоному вині
Фруктовий суп "Яблучний рай"
Запіканка "Яблучна фанатазія"
Яблучно-сирний пиріг "Ніженка"
Фаршировані яблука "Лісова казка"
**

Loading...