Skip to main content

Комп'ютерні віруси вразять мозок людини

Вчені попереджають, що вже скоро можуть з'явитися так звані біохакери, які будуть зламувати не комп'ютер, а мозок людини.

Американські фахівці побоюються наслідків розвитку синтетичної біології. Вони можуть бути як позитивними, так і вкрай небезпечними. З огляду на те, що в науці завжди є "злі генії", все може привести до появи "біологічних терористів".

"Це одна з найбільш потужних технологій в усьому світі. Клітини - це міні-комп'ютери, а ДНК - це мова програмування. Вже створені найпростіші обчислювальні програми на її основі. Але не варто забувати, що ДНК - це" ключ "до організму людини, і її "злом" може привести до створення комп'ютерних вірусів, здатних вражати людей ", - пояснює Ендрю Хессел (Andrew Hessel) з Університету Сингулярності (Singularity University) США.

В результаті можуть бути створені мікроорганізми (запрограмовані на певні дії бактерії і віруси), які будуть "зламувати" мозок людини і управляти його думками і поведінкою.

При такому варіанті розвитку подій вченим доведеться розробляти ДНК-антивіруси, вважає Хессел. Вчений зазначив, що біо-злочинність сьогодні так само незвичайна, як це було з комп'ютерною злочинністю на початку 80-х років, однак вона вкрай швидко розвинулася.

Все це стало можливим завдяки відкриттю генетика Крейга Вентера (Craig Venter) в минулому році. Він створив найпростіший біосинтетичний організм, здатний до розмноження. Творець назвав організм Синтія. "Вентер роздрукував найзаповітніші врата в людській історії, а можливо, і в його долі. Відкриття в подальшому може бути використано для створення найпотужнішого біологічної зброї, яке тільки можна собі уявити", - прокоментував це відкриття професор Оксфордського університету Джуліан Савулеску (Julian Savulescu).