Канни 2014: переможці

Церемонія нагородження переможців пройшла в Залі Люм'єр Палацу фестивалів. Головна нагорода Каннського кінофестивалю - "Золоту пальмову гілку" дісталася фільму "Зимова сплячка" ( "Winter Sleep") турецького режисера Нурі Більге Джейлана. Примітно, що саме ця картина лідирувала все п'ять днів в рейтингах і прогнозах кінокритиків.

Разом з "Зимової сплячкою" на приз в головній номінації боролися такі фільми, як "Хмари Зільсер Марії" (Німеччина, Франція, Швейцарія), "Зоряна карта" (Канада, США), "Королева Ночі" (Канада) і фільм російського режисера Андрія Звягінцева "Левіафан".

Другий за значимістю приз фестивалю Гран-прі отримала італійська картина "Чудо" ( "Le Meraviglie") Аліси Рорвакер.

Приз за кращу режисуру забрав Беннетт Міллер.

Андрій Звягінцев також виявився в числі призерів, разом з Олегом Нігин. Вони отримали за картину "Левіафан" приз в номінації "Кращий сценарій".

Премію журі фестивалю поділили між собою дві стрічки - "Мамочка" канадського режисера Ксав'є Долана і "Слова, прощайте!" швейцарського режисера Жана-Люка Годара.

Американська актриса Джуліанна Мур (Julianne Moore) стала найкращою актрисою за роль в картині Девіда Кроненберга "Зоряна карта".Кращим актором визнаний британець Тімоті Сполл (Timothy Spall) - за роль художника у фільмі Майка Лі "Містер Тернер".

"Золота Пальмова гілка" за кращий короткометражний фільм пішла колумбійсько-британської стрічці Симона Меса Сото "Лейді".

Дворазовим власникам "Золотих пальмових гілок" Каннського фестивалю братам Дарденн не дісталося жодної нагороди, хоча їх картина "Два дні, одна ніч" була в числі фаворитів основної програми.

фото splashnews.com

Канни 2014: червона доріжка церемонії закриття
ДИВИТИСЯ

Loading...