Skip to main content

СТВОРЕНО пошуковик ДЛЯ ТИХ, КОМУ ЗА 50

Розробники нової пошукової системи Cranky.com вирішили подбати про старше покоління інтернетчиків, багатьом з яких освоїти нові технології часто буває досить важко. На головній сторінці пошуковика вказано, що в першу чергу він призначений для тих, кому за 50.

Технологія цієї пошукової системи відрізняється від існуючих більш зрозумілим інтерфейсом і тим, що в ній реалізований "демографічний" принцип індексування сторінок. Як повідомляє USA Today, разом з Compete, що займається дослідженням Всесвітньої мережі, творці Cranky з'ясували, що найбільш популярних інтернет-ресурсів у людей від 45 років налічується близько 500000. Потім з цього числа відібрали 5000 "най-най" сайтів, склавши короткий опис їх вмісту і зробивши так, щоб на них вело якомога більше прямих посилань в результатах.

Як зазначає автор ідеї Cranky Джефф Тейлор, в минулому творець відомого сайту з працевлаштування Monster.com, такі гіганти, як Google і Yahoo видають занадто багато результатів, розібратися в яких людям похилого віку непросто. Середньостатистичний пошуковик показує близько 10 результатів посторінково, а на кожній сторінці Cranky їх не більше чотирьох.Крім того, відразу під пошуковим рядком відображається список тегів, релевантних ключовим словом. Такий підхід, на думку розробників, буде максимально зручний для цільової аудиторії пошукової системи.

За прикладом інших гравців ринку Cranky розраховує отримувати прибуток з онлайнової контекстної реклами. На швидкий успіх проекту його засновники не розраховують, однак не сумніваються в тому, що з часом пошуковик завоює довіру вікової аудиторії інтернету.

Наталя Дембінська

Компьюлента