Skip to main content

Помер легенда світової фантастики ХХ століття Гаррі Гаррісон

Рано вранці 15 серпня у віці 87 років пішов з життя відомий американський письменник-фантаст Гаррі Гаррісон (Harry Harrison).

"Спочивай з миром, мій друг. Мільйони людей зачитувалися описаними тобою цікавими пригодами. Твої книги були наповнені неймовірними, але незмінно дотепними і захоплюючими витівками персонажів - нехай не в ладах з законом, але завжди симпатичних", - написав на сайті Гаррі Гаррісона розробник порталу Майкл Керролл.

Причина та обставини смерті письменника не повідомляються.

Ім'я Гаррі Гаррісона завжди стояло поруч з такими легендами фантастичної літератури, як Рей Бредбері, Роберт Хайнлайн, Роберт Шеклі, Артур Кларк і Айзек Азімов.

Гаррісон написав понад півсотні романів і вдвічі більше оповідань. Найбільш популярні його романи із серії "Сталева щур", "Світ смерті", "Едем", "Білл - герой галактики".

Гаррі Гаррісон любив виховувати свого читача. Його твори були орієнтовані в основному на підліткову аудиторію. Однак є серед його робіт і дуже серйозні, наприклад, антиутопія "Посуньтесь, подвиньтесь!" - на Заході це одна з найвідоміших книг Гаррісона.

У Росії Гаррісона любили особливо.Популярність цього американського письменника в нашій країні була настільки велика, що він отримав премію "Великий Роскон", а також дозволив двом вітчизняним фантастам скористатися своїм ім'ям. За формальним співавторством Гаррісона в Росії вийшло кілька "продовжень" "Неприборкані планети".

У 2008 році письменник зізнався в інтерв'ю, що Росія - єдина країна, яка зараз купує і друкує книги.