Skip to main content

Додаток і зменшення петель при в'язанні гачком

У різних виробах може знадобитися виконати деталі зі скошеними краями, круглі або овальні. Для отримання такої форми потрібно буде додавати або збавляти петлі і стовпчики візерунка.

зменшення петель

1 спосіб. Зменшення петель в середині деталі. Пров'язують в одному ряду по два стовпчики разом через однакову кількість стовпчиків і через один або кілька рядів візерунка. Гачок вводять в петлю нижнього ряду, підхоплюють нитку, протягують її через петлю і залишають на гачку непровязанной. Гачок вводять в наступну петлю, підхоплюють нитку і протягують її через петлю. На гачку три петлі, які пров'язують разом (ріс.а).

2 спосіб. Стовпчики пров'язують не в кожну петлю нижнього ряду, а через одну петлю (ріс.б). Якщо потрібно зменшити петлі на початку ряду, то пров'язують їх стовпчиками без накиду, а потім в'яжуть стовпчики візерунка. В кінці ряду не вив'язують кілька стовпчиків візерунка, скільки збавили на початку ряду. Нерівний край можна обв'язати стовпчиками без накиду в кожну петлю краю (ріс.в).

додаток петель

Додаток петель.

Для розширення вироби в першу петлю нижнього ряду пров'язують від двох до п'яти стовпчиків (ріс.г).Додають стовпчики через один ряд узору. Щоб додати петлі в кінці ряду, пров'язують необхідну кількість повітряних петель ланцюжка, а в зворотному напрямку в'яжуть по візерунку (ріс.д).

зменшення петель

В ажурних кругових узорах петлі додають тільки по малюнку узору.

Не залежно від того, в'яжете ви по спіралі, кола або пряме полотно, техніка додатків і убавленій завжди однакова.