"Олена" отримала азіатсько-тихоокеанський "Оскар"

В австралійському Сіднеї відбулося вручення нагород Кіноакадемії Азіатсько-Тихоокеанського регіону (Asia Pacific Screen Awards). Серед лауреатів опинилася і російська актриса Надія Маркіна, яка виконала головну роль в картині "Олена".

52-річна Надія Маркіна отримала приз в номінації "Краща жіноча роль" за головну роль в картині "Олена" Андрія Звягінцева.

"Кращим фільмом" Asia Pacific Screen Awards визнаний "Розлучення Надера і Сімін" (Jodaeiye Nader az Simin), в номінації "Кращий режисер" переміг Нурі Більге Джейлана (Nuri Bilge Ceylan) за фільм "Одного разу в Анатолії" (Once Upon a Time in Anatolia), а Денис Осокін удостоївся за свою картину "Вівсяники" премії як кращий сценарист.

Це вже четверта нагорода Надії Маркіної за роль Олени в однойменному фільмі. Так, влітку цього року актриса удостоїлася призу за "Кращу жіночу роль" на міжнародному кінофестивалі в Дурбані (ПАР), трохи пізніше, восени, в тій же номінації на Європейському кінофестивалі в Севільї (Іспанія), а також на фестивалі нового кіно в Монреалі ( Канада). До того ж Маркіна номінована на премію "Європейська актриса 2011" Європейської кіноакадемії. Конкуренцію їй складуть Кірстен Данст ( "Меланхолія"), Сесіль де Франс ( "Хлопчик на велосипеді"), Шарлотта Гензбур ( "Меланхолія") і Тільда ​​Суїнтон ( "Щось не так з Кевіном"). Переможниця стане відома 3 грудня Берліні.

Картина "Олена" є володаркою призу журі "Особливий погляд" Каннського кінофестивалю, гран-прі міжнародного кінофестивалю в бельгійському Генті (Ghent Film Festival), призу фестивалю в Дурбані (ПАР).

Loading...