Юрію Соломін - 80 років

Сьогодні - ювілей улюбленого всіма актора і режисера Юрія Соломіна. Йому виповнюється 80 років. Свій день народження він має намір провести на відпочинку в Підмосков'ї, про це пресі повідомив сам ювіляр.

У рідному театрі його привітають 20 червня, передає ТАСС. "Я взагалі нічого не хотів, але колектив наполіг. Спектакль скасували, самі щось роблять, може бути, капусняк. Від мене все ретельно приховують, так що я нічого не знаю", - розповів журналістам Юрій Мефодійович.

Він народився в Читі в 1935 році. У 1953 році приїхав до Москви, щоб вчитися в Щепкинському училище. Закінчивши його, надійшов на службу в Малий театр, де і працює донині.

На його рахунку десятки вистав, останні з яких - "Лихо з розуму" і "Філумені Мартурано", в них він виконує головні ролі. Кілька вистав з поточного репертуару театру Соломія поставив як режисер. У кіно він практично не знімається, так як сценарії, які йому пропонують, не викликають у нього інтересу.

Однак його внесок в кінематограф неможливо не помітити. Він зіграв більш ніж у 70 картинах, найвідоміші - "Ад'ютант його превосходительства", "Ходіння по муках", "Звичайне диво", "Летюча миша", "ТАСС уповноважений заявити", "Московська сага", а також у фільмі японського режисера Акіри Куросави "Дерсу Узала", який отримав "Оскар".

На свої досягнення Юрій Соломін зупинятися не збирається. "Поки є сили, буду працювати", - говорить він.

Редакція ellkar.com приєднується до привітань і бажає Юрію Мефодійовичу здоров'я і довгих років життя.

Чи любите ви кіно так само, як любимо його ми? У нашому спеціальному розділі ви завжди зможете знайти фільм до душі.

Loading...