Посміхайтеся частіше: це продовжує життя

Група американських вчених, що бере участь в глобальному дослідженні атеросклерозу (MESA), що стартував в середині 2000 року і тривав 15 років, з'ясувала: оптимістичне ставлення до життя продовжує її. Вся справа в кращому стані серцево-судинної системи у тих, хто посміхається частіше. Це підтвердили масштабні статистичні дослідження, результати яких були опубліковані в січневому номері журналу Health Behavior and Policy Review.

Такий висновок вчені з провідних американських університетів зробили, проаналізувавши стан здоров'я 5100 добровольців у віці 45-84 років, серед них - 38% білих, 28% афроамериканців, 22% латиноамериканців і 12% вихідців з Південно-Східної Азії. Вони розділили учасників на дві групи - експериментальну і контрольну - так, щоб вони виявилися приблизно однаковими за такими параметрами як середній вік, раса, національність, спосіб життя, рівень фізичної активності. Враховувалися навіть такі дрібниці як освіта і рівень доходу.

В рамках дослідження оцінювалися такі фактори як індекс маси тіла, кількість холестерину і рівень глюкози в крові, артеріальний тиск, учасники також зполнялі анкети, які підтверджують тип їх особистості - оптиміст чи песиміст.

Загальний стан здоров'я випробовуваних оцінювалося в балах від 0 до 14, кожен показник міг додати 0, 1 або 2 бали. З'ясувалося, що у оптимістів показники були на 50-76 балів краще, ніж у песимістів, ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань - майже в два рази нижче.

А ви стежите за станом свого організму? Пройдіть наш тест і перевірте, наскільки чуйно ви ставитеся до свого здоров'я.

Loading...