Російська православна церква вирішить, скільки разів можна одружуватися

Цікаву заяву було зроблено на прес-конференції, присвяченій реформам, які має намір здійснити Російська православна церква. На засіданнях Архієрейського собору буде вирішено, скільки разів можна одружуватися, - причому мова йде не тільки про вінчання.

"Скільки ж раз дозволено вступати в шлюб і чи треба при цьому вважати тільки шлюби, які були освячені церковним вінчанням, або ж і ті, що були укладені в цивільному порядку, в загсі? Ясної відповіді в чинному церковному праві немає, а як інтерпретувати наявні канонічні норми в нових умовах, коли шлюбів укладається значно більше, ніж освячується в Церкві, існують різні відповіді. Рішення буде прийнято на Соборі ", - наводить МІА" Росія сьогодні "слова заступника голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків Мо сковского патріархату протоієрея Миколи Балашова.

РПЦ розглядає документ "Про церковному шлюбі" кілька років, зазначає агентство "РИА Новости". "У церковному праві про шлюб до цього моменту ми в основному спиралися на положення, прийняті ще в XVIII-XIX століттях. Деякі речі потрібно адаптувати до сучасності, прописати формули і процедури", - впевнений заступник керуючого справами Московської патріархії архімандрит Савва (Тутунов).

Зараз діє наступний порядок: офіційно церква дозволяє два вінчання поспіль. Третій шлюб вона не благословляє. Якщо пара вирішила розлучитися, їй слід просити дозволу у правлячого архієрея. "Винний" у розлученні може вступати в шлюб ще раз тільки після покаяння і виконання покути - церковного покарання.

А що ви думаєте з приводу подібних нововведень?

Loading...