Акупунктура допоможе завагітніти

Звучить дивно - колоти жінку голками, щоб вона завагітніла. Але наукове дослідження припускає, що акупунктура може збільшити шанси зачаття, якщо провести процедури до або відразу після підсадки ембріона.

Дивовижне відкриття ще не має повних доказів, і поки існують тільки теоретичні припущення про те, як і чому акупунктура працює. Проте, фахівці з лікування безпліддя сподіваються, що ця відносно недорога і проста процедура буде надзвичайно корисним доповненням до традиційних методів.

Дослідження проводилися під керівництвом Еріка Манхеймера, фахівця Медичного Університету Меріленда. Результати опублікував в п'ятницю "Британський медичний журнал".

Акупунктура - це введення дуже тонких голок в спеціальні точки на тілі. Вона зменшує біль, знімає стрес. Що стосується лікування безпліддя, за словами Манхеймера, передбачається, що акупунктура підсилює кровотік в матці, розслабляє шийку матки і "бореться" з гормонами стресу, які ускладнюють імплантацію ембріона.

У дослідженні брали участь 1366 жінок з США, Німеччини, Австралії і Данії, яким було проведено екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ).Вчені з'ясували, що вірогідність зачаття збільшилася на 65% у жінок, які пройшли процедуру акупунктури.

Зазвичай процедура ЕКО закінчується вагітністю приблизно в 35% випадків. Вчені припустили, що за допомогою акупунктури ця цифра може бути збільшена до 45%.

ЕКО - це дорога операція, і додаткова процедура, яка збільшує шанси на успіх, допоможе скоротити витрати, сказав Манхеймер.

Loading...