Безсоння призводить до інфаркту

Норвезькі вчені, грунтуючись на результатах останнього дослідження, попереджають, що людям, що страждають від безсоння, варто звернути увагу на стан здоров'я серця і судин.

Фахівці Норвезького університету Науки і Технологій в Трондхейм провели дослідження і з'ясували, что_люди, які не можуть довго заснути, на 45% частіше переживають серцевий напад, ніж ті, хто не страждає від розладів сну._

"Проблеми зі сном - досить звичайні і, чесно кажучи, легко виліковні. Люди, які страждають від безсоння, неодмінно повинні знати, що можуть мати проблеми з серцем", - розповідає доктор Ларс Ерік Лауксенд, який проводив дослідження.

В ході тестів вчені виявили закономірність, що у людей, які кожен день не можуть спокійно заснути, ризик розвитку серцевої недостатності зростає на 45%, у тих же, хто майже кожен день не може заснути, цей ризик становить 30%. І, нарешті, чоловіки або жінки, які не висипаються і прокидаються вранці з відчуттям втоми частіше ніж один раз на тиждень, на 27% частіше схильні до ризику пережити інфаркт.

Притому ризик розвитку інфаркту підвищувався зі збільшенням кількості симптомів безсоння.

Дослідження ґрунтувалося на опитуванні більше 52 тисяч дорослих людей, а також записах в історіях хвороб пацієнтів. До уваги бралися вік, стать, сімейний стан, рівень освіти, кров'яний тиск, рівень холестерину, наявність діабету, вага і спосіб життя, а також місце роботи. Хвилювання і депресивні стани також враховувалися, оскільки саме вони і могли призвести до безсоння.

Loading...