71-й Венеціанський кінофестиваль: підсумки і червона доріжка

На острові Лідо відбулася церемонія закриття Венеціанського міжнародного кінофестивалю. Головний приз в цьому році отримала картина шведського режисера Роя Андерссона "Голуб сидів на гілці, розмірковуючи про життя".

У боротьбі за "Золотого лева" цей фільм обійшов ще 20 кінострічок, у тому числі "Білі ночі листоноші Олексія Тряпіцина" Андрія Кончаловського. Втім, наша картина без нагороди не залишилася, отримавши "Срібного лева" за кращу режисуру.

Спеціальний Гран-прі журі фестивалю дістався фільму данця Джошуа Оппенхаймера "Погляд тиші". Спецприз журі відправився до Туреччини завдяки картині "Сівас", а приз Луїджі Ді Лаурентіса за кращий дебют отримала індійська картина "Court", яка перемогла також у програмі "Горизонти".

Кращими акторами були визнані Адам Драйвера за роботу у фільмі "Голодні серця" і його партнерка по фільму Альба Рорвахер. Адам і Альба отримали по "Кубку Вольпі". Приз Марчелло Мастроянні за кращий акторський дебют отримав французький актор Ромен Поль ( "Останній удар молота").

На червоній доріжці, як завжди, блищали зірки. Були серед них і переможці кінофестивалю, і гості, які не брали участі в конкурсній програмі фестивалю, в тому числі російські.Наприклад, Юлія Висоцька прийшла підтримати свого чоловіка Андрія, а телеведуча Ксенія Собчак і зовсім зайшла просто так. Наряд Ксенії виявився більш колоритним - світська хроніка ще довго буде обговорювати її плаття персикового кольору із заниженою талією і пишною спідницею від дизайнера Олександра Арутюнова і вінтажну солом'яну сумочку Chanel.

Loading...