Skip to main content

Банани допоможуть в боротьбі з раком шкіри

Група вчених, що працює над одним з проектів Лабораторії фізичної та аналітичної електрохімії в Швейцарії, виявила нові цікаві властивості бананової шкірки. Виявляється, вона може бути корисна в такому складному процесі як діагностика раку.

Темні цятки, що з'являються з часом на шкірці банана, викликані змістом в ній речовини під назвою "тирозиназа". Це містить мідь фермент, що каталізує окислення фенолів, синтез меланіну і інших пігментів. У страждають на меланому людей рівень змісту цього ензиму звичайно підвищений. Тому вчені використовують банани в якості піддослідних мишей - тестуючи на них нові апарати з діагностики хвороби, перш ніж запрошувати добровольців для цієї ж мети, пише німецький науковий журнал Angewandte Chemie.

Ця знахідка допоможе творцям апаратів для діагностики раку шкіри швидше долати етап тестування, що в свою прискорить появу нової апаратури в клініках, здатної розпізнавати рак на першій його стадії, тим самим допоможе врятувати здоров'я і життя людей, повідомляють дослідники. Виявлений на початкових стадіях рак шкіри повністю виліковний в 95% його випадків, тоді як хвороба,виявлена ​​на третій стадії, виліковна лише в 43% випадків, свідчить статистика Американського співтовариства по боротьбі з раком, повідомляє DailyMail.

Цю та іншу цікаву інформацію шукайте на нашому сайті і сторінках його PDF-версії.

Вам також може бути цікаво:
Вся правда про банани: користь і шкода
Банани лікують мігрень краще ліків
Топ-10 страв з бананами