Skip to main content

У Росії різко подорожчав рис

Новина про різкий підйом цін на рис який день розбурхує населення. Однак побоюватися того, що ця крупа стане делікатесом, не варто: незабаром ситуація стабілізується, запевняють експерти.

Газета "Ведомости", з посиланням на дані аналітичної компанії "ПроЗерно", повідомила, що в Росії за останні дні різко зросли ціни на рисову крупу. Підвищення склало 3500 рублів на тонну, тобто зараз середня ціна тонни рису становить 39 835 рублів. Тижнем раніше ціна зросла лише на 100 руб. Для порівняння, в липні 2014 року тисяча кілограмів рису коштувала всього 28 679 рублів.

Заступник генерального директора Інституту кон'юнктури аграрного ринку (ІКАР) Ірина Глазунова заспокоїла журналістів, пояснивши зростання цін тим, що підприємства готуються до прийому нового врожаю, при цьому переробка рису-сирцю врожаю минулого року практично завершена.

Також, в поточному році в два рази зріс експорт рису: з вересня 2014 по червень 2015 року країна продала 230 200 тонн рису, в той час як протягом аналогічного періоду минулого року на експорт пішло 118 400 тонн.

Вплинула і ситуація на світовому ринку: "Ціни на тайський рис виросли в очікуванні зниження валового збору через посуху в зв'язку з впливом Ель-Ніньо. Правда, за останній час зростання призупинилося", - повідомила Глазунова.

Вона зазначила, що найближчим часом на внутрішньому ринку збережеться зростання цін, але з появою рису нового врожаю ситуація стабілізується.

Цю та іншу цікаву інформацію шукайте на нашому сайті і сторінках PDF-журналу. Свіжий номер виходить щоранку.