11 липня - Всесвітній день шоколаду

Сьогодні всі любителі солодкого відзначають свято - Всесвітній день шоколаду, який був придуманий французами в 1995 році. З нагоди свята в великих містах Росії пройдуть заходи з шоколадною тематикою.

У країнах усього світу влаштовують масштабні заходи, приурочені до цього дня - шоколадні ярмарки, виставки, екскурсії. У деяких кафе Бельгії подають шоколадні меню, а приїхавши до Швейцарії, можна покататися на "шоколадному поїзді".

Різні заходи пройдуть і в нашій країні в Санкт-Петербурзі, Москві, Пскові, Владивостоці та багатьох інших містах. У деяких торгових точках столиці покупців будуть вітати зі святом і дарувати солодкі сюрпризи. А у Владивостоці в деяких шоколадних салонах зроблять 50% знижку на продукцію.

Цікаво, що напередодні свята в місті Красноярську провели опитування і з'ясували, що в середньому житель цього міста з'їдає близько 600 грамів шоколаду і шоколадних цукерок на місяць. А в Покрові Володимирської області навіть був встановлений єдиний в світі пам'ятник шоколаду.

Шоколад / shutterstock.com

З давніх часів шоколад користується великою популярністю. Ацтеки називали шоколад "їжею богів", іспанці прозвали його "чорним золотом", притому цих ласощів приписують унікальні властивості. Шоколад стимулює діяльність мозку, сприяє виробленню ендорфінів (гормонів радості), покращує настрій, є афродизіаком, припускають навіть, що ці ласощі перешкоджає утворенню ракових пухлин.

Loading...