Працювати з ранку - шкідливо

Неправильна організація праці і відпочинку може змусити співробітника ненавидіти роботу, навіть найулюбленішу. Вчені з Оксфордського університету стверджують: ранній початок дня не тільки неефективно, але й шкідливо для здоров'я. Оптимальний час для того, щоб приступати до розумових навантажень, безпосередньо залежить від віку.

Так, школярі не повинні починати навчання раніше 8:30 ранку: діти до 10 років не в змозі зосередити свою увагу в цей час. Учням старшої школи і студентам, тобто людям досягли 16 років, потрібно орієнтуватися на ще більш пізній час - 10-11 ранку.

Робочий день дорослих повинен також починатися з 10 ранку. "Більшість людей починають працювати о 9 годині ранку, тому постійно хочуть спати. Наше суспільство саме тому нагадує велику групу виспалися людей", - пояснив керівник проекту професор Пол Келлі.

Раніше початок трудового дня загрожує стресом і нервовими зривами, а також захворюваннями серця і печінки, оскільки ці органи в умовах недосипу починають працювати в активному режимі на 2-3 години пізніше звичайного, повідомили вчені.

Цю та іншу цікаву інформацію шукайте на нашому сайті і сторінках PDF-журналу, який можна завантажити або роздрукувати - і читати в будь-якому місці в зручний час.

Вас також може зацікавити:
Як зрозуміти, що робота вам не підходить
Все про зміну професії після 30 років
Нова робота: як вести себе на співбесіді

Loading...