Вчені: взимку народжуватися небезпечно

Люди, народжені взимку, більш схильні до ризику цілого ряду захворювань, невластивих тим, хто з'явився на світ в іншу пору року. Про що йде мова?

Фахівці з університету Вандербільта в Теннессі провели експеримент на лабораторних тваринах. Їх на деякий час помістили в різні умови - одних в "літні" (16 світлих і 8 темних годин на добу), інших - в "зимові" (8 світлих і 16 темних годин).

Потім всіх тварин перевели в нормальний режим дня (по 12 світлих і темних годин на добу). З'ясувалося, що тварини, народжені взимку, повільніше адаптувалися до нових умов, пише ВВС.

Подальший аналіз показав: люди, народжені в зимові місяці, частіше страждають від збою біологічного годинника. До того ж вони частіше схильні до депресій. Деякі фахівці навіть стверджують, що "зимові" люди частіше страждають від шизофренії.

Хоча у тих, хто з'явився на світ в зимові місяці, більше шансів потрапити в групу ризику по психічних розладів, вони рідше страждають від серцево-судинних захворювань і алергії.

У той же час аналіз біографій кількох тисяч жителів Данії, Австрії та Німеччини показав, що найбільше число довгожителів народжується в останній місяць року. У народжених в грудні шансів дожити до 105 років на 16% вище, ніж у їхніх ровесників, які з'явилися на світ в інші місяці.

Loading...