Провідний вірусолог світу: ліки від СНІДу не буде

Лауреат Нобелівської премії, один з провідних вірусологів світу, Девід Балтімор зробив шокуючі заяву. На науковій конференції в Бостоні він сказав: можливо, ефективна вакцина проти ВІЛ ніколи не буде розроблена.

Вірус СНІДу був виявлений на початку 1980-их років. З того моменту вчені в один голос стверджували, що до створення вакцини проти інфекції залишилося зовсім небагато часу. Однак, за словами Балтімора, наука не наблизилася до цього ні на крок.

Група дослідників під керівництвом Балтімора в 1986 році прийшла до висновку, що перша вакцина проти вірусу імунодефіциту з'явиться не раніше ніж через 10 років. Через 20 років учений продовжує вважати, що "до розробки ліків залишається не менше 10 років". Під час виступу на щорічній конференції Американської асоціації з розвитку науки в Бостоні Балтімор пояснив: "Ви маєте право запитати мене: чи не означає це, що термін не змінюється протягом 20 років, і що вакцина проти СНІДу не з'явиться ніколи? Так, багато хто вважає, що це саме так ".

Проблема полягає в тому що вірус СНІДу дуже швидко модифікується, і вчені просто не встигають створювати вакцини проти знову зміненої інфекції.

Проте, Девід Балтімор закликав вчені не опускати руки і продовжувати працювати над створенням вакцини. Він покладає великі надії на генну інженерію і на використання стовбурових клітин.

Loading...