Хто навчить бути мамою?

Дослідники університету Огайо спостерігали за методами виховання в сім'ях протягом декількох років. Цікавим виявився той факт, що не всі чоловіки і жінки копіювали поведінку своїх батьків у вихованні дітей.

Фахівці стежили за тим, як часто батьки виявляють почуття любові до своїх дітей, скільки часу в день приділяють на читання книг, спільні ігри і прогулянки з дітьми. Виявилося, що манера поведінки матері зі своїми дітьми надає більший вплив на дівчаток, ніж на хлопчиків.

Результати дослідження показали, що в 70-80-х роках минулого століття жінки приділяли більше уваги вихованню та освіті своїх дітей. Тому дівчатка і хлопчики, які виросли в той час, в основному копіювали своїх мам.

Вчені помітили, що через деякий час ситуація змінилася. Зараз все більше молодих жінок копіюють методи виховання у своїх мам. Чоловіки, навпаки, стали менше наслідувати своїх матерям.

Результати досліджень також показують, що батьки стали менше часу приділяти спілкуванню зі своїми дітьми. Фахівці вважають, що для повноцінного розвитку дитини необхідні щоденні спільні заходи (наприклад, різні ігри, як настільні, так і на свіжому повітрі, перегляд сімейного відео або читання дитячих книг).

Loading...