Кава знижує шанси зачати дитину

Вчені з Данії встановили, що вживання більше п'яти чашок кави протягом дня знижує шанси на успішне проведення екстракорпорального запліднення (ЕКЗ).

Залежність штучного запліднення яйцеклітини і кількості споживаного жінкою кави була виявлена ​​в ході експерименту. Фахівці врахували вік, пристрасть до куріння, алкоголю, причини безпліддя, індекс маси тіла, стимуляцію яєчників і кількість пересаджених ембріонів у 3 959 жінок, які перенесли ЕКО або ІКСІ (внутріплазматіческая ін'єкція сперматозоїда).

Виявилося що вживання до п'яти чашок кави в день мало позначається на ймовірності зачаття, а от якщо жінка випиває більше кави, то її шанси знижуються на 50%.

"І хоча ми не були здивовані, що кава впливає на успішність штучного запліднення, ми були вражені силою цього ефекту. У літературі цей ефект погано описаний, і тому ми не хотіли хвилювати людей, які вдаються до цієї терапії. Проте, наше дослідження переконливо показало, що жінкам, які планують пройти процедуру зачаття "у пробірці", не слід пити більше п'яти чашок кави в день ", - зазначив керівник групи біологів Ульрік Кесмодел (Ulrik Kesmodel) з університету Орхуса.

Loading...