Skip to main content

Доведено: сміх послаблює біль

Гарний жарт здатна допомогти впоратися з больовим синдромом, вважають Співробітники Університету Оксфорда (University of Oxford). Під час сміху в організмі виробляються особливі хімічні сполуки, які є природним анальгетиком.

Вчені провели експеримент з двома групами добровольців. Першій групі показували протягом 15 хвилин смішні відео-ролики, а другий - нудну програму про гольф. Після цього піддослідним потрібно було пройти перевірку на терпимість до болю.

Виявилося що ті, хто недавно сміявся, витримали біль, на 10% більш сильну, ніж ті, хто нудьгував під час перегляду ролика, передає BBC.

Професор Робін Данбар (Robin Dunbar), яка керувала дослідженням, пояснила, що під час сміху в кров надходять ендорфіни, які викликають ейфорію і знімають біль. Але, не всякий гумор надає такий знеболюючий ефект.

Данбар спробувала з'ясувати, які жарти найбільш корисними. Додаткові експерименти дозволили їй зробити висновок, що найкраще знімати біль досить грубими і примітивним жартами, а не інтелектуальним гумором. Ідеально для цього підходить гумор в серіалах "Містер Бін" і "Друзі".