Skip to main content

29 листопада відмовтеся від покупок!

Всесвітній день відмови від покупок (Buy Nothing Day) відзначають в першу п'ятницю після американського національного свята Дня подяки (28 листопада). Цього року дата випала на сьогодні, 29 листопада.

З цього дня за традицією стартують різдвяні розпродажі по всьому світу і часто останню п'ятницю осені називають "чорною п'ятницею" (Black Friday). Саме в цей день виручка торговельних центрів досягає 50% річного доходу. Нерідко в магазинах виникають тисняви, в результаті чого гинуть люди. Тому активісти закликають людей ставитися тверезо до своїх прібретенія і не перетворюватися в співтовариство споживачів, повідомляє calend.ru.

Америка стала ініціатором зародження свята, який веде свою історію з 1992 року. А в 2001 році акція набула всесвітнього масштабу. Від покупок в цей день відмовилися Мексика, Канада і ще 55 держав. До теперішнього часу до активістів приєдналися ще 10 країн, але Росія поки не в їх числі.

В Америці в цей день проходять демонстрації з антирекламним гаслами. У торгових центрах активісти проводять флешмоби під дивізії "Заради миру на землі нічого не купуй!"

Якщо ви хочете приєднатися до акції, зробити це дуже просто - відмовтеся від покупок на 24 години.