Створена "таблетка щастя", що пере погані спогади

Фахівці з Канади домоглися, здавалося б, неможливого - вони створили медикаментозний препарат, вибірково коригуючий спогади людини. Розроблений ними засіб дозволяє скоротити і навіть зовсім стерти негативні моменти в пам'яті.

Вчені з університету Монреаля припустили, что_основою для такої "таблетки щастя" повинен бути гормон стресу кортизол,_і мали рацію. Кортизол дійсно впливає на інтенсивність спогадів про негативні події.

В ході експерименту фахівці розділили добровольців на три групи. Всіх учасників попросили прочитати і запам'ятати у всіх деталях історії, складені з нейтральних і негативних моментів.

Потім випробовуваним з першої групи почали давати препарат метірапон, що знижує рівень кортизолу. Друга група отримувала подвоєну дозу метірапона, а третя - плацебо. Через 4 дні після початку прийому ліків вчені попросили всіх учасників експерименту розповісти прочитані недавно історії.

Випробовувані, що одержували подвійну дозу метірапона, не змогли згадати негативні епізоди історії, при цьому дуже важливо, що нейтральні події залишилися в їх пам'яті повністю, зазначає nymag.com.

Loading...