Skip to main content

Вчені виявили ген худорлявості

Американським вченим медичного центру Техасу вдалося виявити ген, від якого залежить здатність організму накопичувати жир. Знижена активність цього гена виявляється схильністю до повноти.

Цей ген є як у тварин, так і у людини. Вперше він був відкритий близько 50 років тому у дрозофіл, але тоді його функції були недостатньо вивчені.

Керівник дослідження Джонатан Графф і його колеги знайшли спосіб запускати і відключати цей ген в різних органах тварин і на різних стадіях їхнього життя - цей механізм діє за принципом включення і виключення будь-якої кнопки або рубильника, повідомляє Fox News.

Професор Джонатан Графф пояснив: "При наявності однієї форми цього гена ви худнете. Інша його форма, навпаки, призводить до набирання ваги і розвитку ожиріння".

Вчені провели експеримент на мишах і виявили, що, незважаючи на рясне харчування, миші з активною функцією гена худорлявість не товстіли. Їх родичі зі зниженою активністю даного гена, навпаки, відрізнялися схильністю до огрядності і часто хворіли на діабет.

На підставі отриманих результатів найближчим часом можуть бути створені нові методи боротьби з ожирінням і супутніми захворюваннями.