Створено принципово нові контрацептиви

Революційно новий засіб запобігання вдалося створити американським вченим. Нові контрацептиви не тільки зручні в застосуванні, але і виключають виникнення побічних ефектів.

Фахівці навчилися штучно запобігати злиття сперматозоїда і яйцеклітини. За допомогою методу РНК-інтерференції їм вдалося "відключити" ген ZP3. Ген ZP3 відповідає за освіту особливих білків навколо яйцеклітини, до яких прикріплюється сперматозоїд безпосередньо перед злиттям. Якщо цих особливих білків не буде, то і сперматозоїду прикріплятися буде ні до чого - то є запліднення не відбудеться.

За допомогою методики РНК-інтерференції вченим вдалося зменшити утворення білків ZP3 на 95%.

Мало того, що новий метод запобігання є дуже ефективним, він ще і практично не має побічних дій. Фахівці обіцяють, що жінки більше не будуть страждати від головних болів, різких перепадів настрою і зміни кров'яного тиску, як при застосуванні гормональних контрацептивів, повідомляє Daily Mail.

Новий засіб буде випускатися у вигляді пластиру або вагінальних супозиторіїв. Однак для практичного їх впровадження потрібно багато років, відзначають фахівці.

Loading...