День покровительки наречених і першого катання на санях

7 грудня о народному календарі - День Катерини Женодавіци, святої великомучениці Катерини або покровительки незаміжніх дівчат. Також в цей день на Русі були перші катання на санях.

За традицією_в цей день дівчата до сходу сонця виходили з пшоняною кашею на дорогу і кликали долю._

По-особливому проходив цей день у тих, хто зіграв весілля восени. У будинок молодої сім'ї приходили всі рідні дивитися, куди поїдуть молодята. Також в цей день рідні могли вперше побачити молоду після весілля.

Сани молодят завжди барвисто вбиралися, іноді їх навіть прикрашали вовчі і ведмежі хутра. Керували ними найближчі родичі молодих. У порога в сінях стелили овчинно шубу навиворіт. Коли молодята приїжджали з гуляння, на цій шубі свекор і свекруха зустрічали невістку. Увечері влаштовували бенкет.

Свята Катерина у російського народу вважається покровителькою шлюбу і наречених, а також помічницею жінкам при пологах. У ніч на її день дівчата, які мріють про заміжжя, ворожать і просять Катерину, послати їм добрих женихів. Напередодні ввечері ламають сучок яблуні і кладуть його під подушку, щоб привидівся суджений.

Loading...