Медики знову сперечаються про вплив переведення годинників на здоров'я

В ніч з 30-го на 31-е жовтня Росія перейде на зимовий час. У попередні цієї події медики знову підняли питання про його вплив на здоров'я людини. І знову посперечалися.

**Перехід з літнього часу на зимовий і навпаки не впливає суттєво на здоров'я людини,** заявила головний науковий співробітник Інституту медико-біологічних проблем РАН Світлана Степанова. За її словами, людині достатньо 36 годин, щоб увійти в новий ритм, а максимум, що може викликати переведення стрілок годинника - це погіршення настрою.

Але в той же час співробітники інституту географії Російської академії наук з Степанової не згодні. Вони переконані, що перехід на зимовий або літній час викликає порушення сну і загострення хронічних захворювань.

До того ж практична вигода від переведення стрілок годинника також перебільшена: згідно з даними Міністерства енергетики РФ, економія електроенергії при переході на зимовий час складає всього лише 0,1-0,3%.

У березні стало відомо, що в цьому році переведення стрілок може стати останнім. А як ви вважаєте, чи потрібно скасовувати перехід на літній і зимовий час?

Loading...