Росіяни планують майбутнє, грунтуючись на гороскопах і прикмети

Містика займає важливе місце в житті росіян, про це свідчать останні дані Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦИОМ).

**Прикметами всерйоз довіряють 22% опитаних росіян, майже стільки ж - 21% - довіряють своє майбутнє гороскопам.** 8% готові коригувати свої плани, ґрунтуючись на прогнозах хіроманта. А 6% наших співвітчизників зізнаються, що вірять у вплив на наше життя прибульців з інших галактик.

Ще 8% росіян настільки вірять в містику, що готові заради щастя в особистому житті зробити магічний ритуал. В зомбі вірять лише 2% опитаних.

Примітно, що серед тих, хто довіряє прикметам і гороскопам дуже багато релігійних людей, хоча церква відкидає всілякі забобони. Так, в чорну кішку і астрологію вірять 22% православних, а ось серед атеїстів таких всього 7%.

На сьогоднішній день 69% росіян вважають себе православними, 5% відносяться до мусульман. При цьому за останні 5 років збільшилася як кількість віруючих, так і містиків. З 2007 року кількість православних і віруючих в містику виросло в середньому на 10%.

Loading...