Вага новонародженого впливає на розумовий розвиток

Вчені черговий раз досліджували зв'язок між формуванням головного мозку дитини в утробі матері і його розумовими здібностями в майбутньому. Особливу увагу фахівці приділили вазі новонародженого.

У дослідженні взяли участь 628 американців у віці від 3 до 21 років. Всі вони були здоровими і при народженні не мали відхилень від норми у вазі. Вчені спостерігали за цими людьми багато років.

Виявилося, що від ваги новонародженого залежить товщина і площа його мозкової кори, а також обсяг мозку. так, діти, народжені вагою 4 кілограми і більше, мали порівняно більший головний мозок. Ділянки мозку, відповідальні за прийняття рішень і обробку інформації, були особливо розвинені.

Керівник дослідження Крістін Біт Валховд (Kristine Beate Walhovd) відзначає, що навіть невелика різниця у вазі при народженні може позначитися на параметрах і функціонуванні мозку. Правда, ця різниця помітна, як правило, тільки в дитячому та підлітковому віці, а коли людина виростає, зв'язок між вагою при народженні і роботою мозку втрачається.

Loading...