Skip to main content

Думати і відчувати можна однією клітиною

Дослідники з Голландії та Німеччини зробили дивне відкриття: всього одна клітина мозку може забезпечити розумову діяльність людини.

Мозок складається з 100 мільярдів нервових клітин. Перш існувала думка, що тільки комплексна взаємодія нейронів забезпечує розумовий процес і чуттєве сприйняття. Лише тільки у тварин з більш простий, ніж у людини, нервовою системою окрема нервова клітина відіграє помітну роль. Однак досліди на лабораторних щурах показали, що і у розвинених організмів нейрони можуть володіти подібними можливостями.

Група вчених піддала стимуляції окремо взяті нейрони у лабораторних щурів і отримала поведінковий відповідь як при торканні вусів тварини, повідомляє ВВС.

Дуглас Армстронг, заступник директора Центру біоінформатики в Единбурзі, пояснив: "Відповідно до загальноприйнятої теорії прийняття рішення забезпечує ланцюг або мережу нервових клітин, а роль окремо взятої клітини невелика. Однак ця робота і інші недавні дослідження говорять про більш важливої ​​ролі одного нейрона".